Policisté doprovodili rodící ženu do porodnice, za pár minut se narodil chlapeček

30.08.2021 09:37

ZLÍN - Aniž by o tom věděli, pouhých pár minut dělilo novopečené rodiče od radostné události. Bylo jim jasné, že doprava ve městě jim neumožní se v dopravní špičce krátce před šestnáctou hodinou dostat do porodnice včas. Stáli totiž v koloně vozidel na třídě T. Bati. Nezbylo nic jiného, než zavolat na tísňovou linku policie se žádostí o pomoc. Měli štěstí. Policisté z pohotovostního a eskortního oddělení byli právě v tu dobu poblíž. Když uslyšeli ve vysílačce žádost o pomoc, vydali se okamžitě na místo.

„U avizovaného nákupního centra ve Zlíně – Prštném uviděli v protisměru vozidlo značky Volkswagen, jehož řidič jim světly dával najevo, že potřebuje pomoci. Policisté u něj zastavili a v rychlosti zjistili, že je potřeba jednat. Vypadalo to, že miminko přijde na svět co nevidět. Policisté nezaváhali, zapnuli světelná i zvuková výstražná znamení na vozidle a řidiče požádali, aby je v hustém odpoledním provozu následoval. V době jízdy volali do porodnice, aby zajistili ihned po příjezdu pro nastávající maminku potřebnou péči, zdravotníci je po telefonu navedli přesně na místo,“ popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Po pouhých sedmi minutách dorazili ke vchodu do porodnice, kde už na ně čekaly zdravotní sestry. Nastávající mamince i tatínkovi se dostalo potřebné zdravotní péče a policisté odjeli zpět ke svým povinnostem.

„Potvrzením jejich správného odhadu situace je informace od novopečeného tatínka, který záhy volal na linku tísňového volání policie, aby oznámil, že je otcem zdravého chlapečka, který se narodil pár minut poté, co se za pomoci policistů dostali do porodnice,“ dodala policejní mluvčí.
Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje
Foto: Archiv SNZ