Policie žádá veřejnost o pomoc při zjištění totožnosti mrtvého muže

07.11.2022 15:34

UHERSKOHRADIŠŤSKO - V neděli 23. října dvě hodiny po poledni usmrtil vlak jedoucí ve směru od Starého Města na Otrokovice neznámého muže, který vstoupil do kolejiště v katastru obce Babice bezprostředně před projíždějící rychlík.
„Po střetu utrpěl natolik vážná zranění, že jim na místě podlehl. Muž u sebe neměl žádné doklady ani jiné věci, podle nichž by mohla být zjištěna jeho totožnost,“ sdělila dnes policejní mluvčí Milena Šabatová.
Policii se do dnešního dne nepodařilo zjistit, kdo mrtvý muž byl. Proto se uherskohradišťští kriminalisté rozhodli zveřejnit jeho fotografii, fotografii jeho obuvi a zároveň kamerový záznam, na kterém je zachycen.
„Dle svědků se ten den od dopoledních hodin pohyboval po obci Babice. Muži bylo odhadem asi 30 až 40 let, byl štíhlé postavy vysoké asi 180 cm. Měl krátké tmavé vlasy a zrzavý plnovous. Na sobě měl oblečenou delší bundu a tmavě modré rifle. Důležitým poznatkem jsou jeho boty zn. Vasky Kotaar, vel. 44, z limitované edice, vyrobené v roce 2016 ve Zlíně,“ řekla mluvčí.
„Policie žádá veřejnost o pomoc při zjištění jeho totožnosti. V případě, že víte, o koho by se mohlo jednat, ozvěte se nám na bezplatnou linku Policie České republiky 158,“ obrátila se na veřejnost Milena Šabatová.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje
Kamerový záznam:
 www.email.cz/download/k/5mjlLodOCMxbRa9Pe8h7U294vExcYBBysyhKazA_2hVlSwfmID_wes9iUaRbbt2w1nppvFs/nezn%C3%A1m%C3%BD%20mu%C5%BE.mp4