Policie žádá veřejnost o pomoc při identifikaci mrtvého muže

10.08.2021 09:40

POLICIE ZLÍNSKÉHO KRAJE - Kriminalisté pátrají po totožnosti mrtvého muže, jehož ostatky nalezl koncem března v lesním porostu mezi obcemi Žlutava a Bělov poblíž Otrokovic náhodný kolemjdoucí.
„Mrtvý muž měl na sobě šedou bundu z umělé kůže s kapucí, pod ní dvě mikiny – oranžové a šedé barvy, oblečený byl do dlouhých tmavých kalhot a obuty měl černé šněrovací boty nad kotníky. V blízkosti jeho těla ležely dva batohy – růžový a červenočerný, u sebe měl hodinky značky CASIO stříbrné barvy s bílým ciferníkem. Pitva odhalila, že muž měl na těle i na hlavě několik zhojených zlomenin a neměl téměř žádný chrup,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Z policejních evidencí vyplynulo, že se nejedná o žádného z pohřešovaných mužů na území České republiky. Vyjasnění nepřineslo ani odborné vyjádření z odvětví genetika a stanovená DNA.
Zlínští kriminalisté se proto obrátili na odborníky z kriminalistického ústavu, kteří zhotovili odborné vyjádření z oboru kriminalistika, odvětví antropologie a vytvořili také kresebnou rekonstrukci pravděpodobné podoby muže. „Proto se nyní obracíme na veřejnost s žádostí o pomoc při ztotožnění mrtvého muže.
Pokud budete mít jakékoli informace, které by kriminalistům mohly pomoci, volejte, prosím na telefonní číslo 704 778 450 nebo na linku tísňového volání policie – 158,“ dodala policejní mluvčí.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje
Pod foto: Pravděpodobná podoba neznámého muže.