Policie žádá o pomoc při identifikaci neznámého muže

11.11.2021 13:13

KROMĚŘÍŽSKO – Informaci o totožnosti zatím neznámého muže (na fotografiích) přijmou policisté na lince 158.

„Dne 29. dubna byli morkovičtí policisté vysláni do obce Strabenice na Kroměřížsku. Pohyboval se tam muž s nožem v ruce. Nikoho ale neohrožoval a nebyl agresívní. Každou chvíli si klekl na kolena, vypadal, jakoby se modlil. Místním připadal podezřelý a tak zavolali policejní hlídku. Muž ale nekomunikoval, neměl u sebe žádné doklady ani osobní věci, nic co by nám pomohlo ho identifikovat. Vydával pouze chrčivé či syčivé zvuky,“ informovala dnes policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Podle vyjádření mluvčí muž zřejmě trpí nějakou psychickou poruchou a z tohoto důvodu je v dlouhodobé péči lékařů. V současné době mluví velmi zřídka, česky, ale nepamatuje si téměř nic, nezná své jméno ani odkud je.

„Neznámý je ve věku okolo 45-50 let. Je 175 cm vysoké štíhlé postavy. Před hospitalizací, v době jeho nalezení, měl na sobě maskáčový vojenský kabát, maskáčovou vojenskou čepici bez kšiltu, šedé tepláky, červenou károvanou flanelovou košili a modrou mikinu. Na nohou měl hnědé pracovní boty Farmářky. Celkově působil zanedbaným dojmem,“ sdělila jeho popis mluvčí.

„Bohužel se nám ho nepodařilo ztotožnit, a to ani podle otisků prstů nebo DNA. Opětovně proto prosíme o pomoc veřejnost. Informace vedoucí ke zjištění jeho totožnosti nám občané mohou sdělit na bezplatné lince Policie ČR 158,“ požádala veřejnost Simona Kyšnerová.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje