Policie varuje zlínské seniory před podvodníkem

27.08.2020 16:12

ZLÍN - Dalšími podvody na seniorech se od středy 26. srpna zabývají zlínští kriminalisté. „Muž nejprve oslovil šestasedmdesátiletou ženu u jejího domu s tím, že bude provádět výkopové práce a potřebuje vidět uzávěr plynu. Poté požádal o zaplacení zálohy 2 500 korun a dokonce předstíral, že volá se svým nadřízeným. Žena mu peníze nezaplatila, její dcera zavolala na policii a muž z místa odešel,“ informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Následovala návštěva u třiasedmdesátileté paní, od níž za stejnou práci žádal zaplacení 700 korun. Ani tady nepochodil. Žena si informace, které jí muž uvedl, ověřila a zjistila, že se jedná o podvodníka, zavolala proto na policii.

„Na třetí adrese měl muž bohužel štěstí. Pod záminkou nedoplatku za elektřinu žádal po seniorce nejprve 2 500 korun, a když uviděl v její peněžence další bankovky, požádal o dalších 1 000 korun. policisté pátrají, je vysoký 165 – 170 cm, má krátké černé vlasy, černé oči, na sobě měl tmavé tričko s krátkým rukávem, dlouhé kalhoty a mluvil plynule česky. „Pokud se snažil připravit o peníze i vás, zavolejte na linku tísňového volání policie – 158.

V této souvislosti žádáme další seniory, kteří se ve středu odpoledne ve Zlíně na ulici Štefánikova a v okolních ulicích s tímto podvodníkem setkali, aby zavolali na linku tísňového volání policie – 158,“ vyzvala penzisty Monika Kozumplíková.
Vlastimil Langer
Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv KNZ