Policie varuje starší občany před posíláním peněz cizím lidem

28.11.2020 13:31

POLICIE ZLÍNSKÉHO KRAJE - V souvislosti s dalšími dvěma případy podvodného jednání, kterými se v tomto týdnu začali zabývat zlínští kriminalisté, upozorňuje Policie Zlínského kraje nejen seniory, aby byli obezřetní a nikdy neposílali peníze cizím lidem bez ověření skutečného příjemce.
„V tomto období opět začínají podvodníci na Zlínsku prostřednictvím telefonátů kontaktovat především seniory. Volající se představí jako rodinný příslušník - vnuk, synovec, kamarád, rodinný známý a žádá o peníze. Důvodů může být mnoho. Peníze mají sloužit na opravu automobilu, zaplacení nájmu nebo dluhu,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
V jednom případě poslala pětašedesátiletá žena na uvedené číslo účtu dvanáct tisíc korun, ve druhém případě naštěstí sedmdesátiletá seniorka před zasláním peněz zavolala na linku tísňového volání policie. „Telefonátem si ušetřila třicet tisíc korun, které původně chtěla volajícímu podvodníkovi poslat,“ dodala mluvčí.
Policisté znovu vzkazují, že pokud volá někdo, kdo se představí jako známý nebo příbuzný, aby si vždy tento telefonát zpětně ověřili u konkrétní osoby, za kterou se vydává. „Nikdy neposílejte peníze, pokud si nejste jisti příjemcem a pokud je Vám volající podezřelý, zavolejte ba linku 158 a pokus o podvod oznamte policistů,“ zdůraznila Monika Kozumplíková.

Text a foto: Vlastimil Langer
Zdroj: Policie Zlínského kraje