Policie šetří tři pokusy o vloupání během minulého víkendu

21.01.2023 09:21

ZLÍNSKO - Třemi pokusy o vloupání do různých objektů se od uplynulého víkendu zabývají zlínští policisté ve spolupráci s kriminalisty. Za trestný čin krádež ve stadiu pokusu hrozí pachateli nebo pachatelům v případě vypátrání a odsouzení trest odnětí svobody až na dva roky.
„V sobotu 14. ledna po jednadvacáté hodině uslyšeli obyvatelé bytu v centru Zlína rány. Jeden z nich se šel podívat, co se děje a uviděl u dveří prodejny obuvi, která je ve stejném domě, cizího muže, jež se pravděpodobně snažil dostat dovnitř. Podezřelý muž začal utíkat, obyvatel domu se vydal za ním, ale bohužel se mu nepodařilo zloděje dohonit. Policisté ohledali místo činu. Zjistili stopy po násilném vniknutí do prodejny, odkud se ale pravděpodobně nic neztratilo,“ řekla k prvnímu případu Monika Kozuzmplíková, tisková mluvčí.
K dalšímu pokusu o vloupání, tentokrát do vinotéky ve Zlíně, došlo v době od sobotního do nedělního večera, kdy se majitel přišel do své provozovny podívat a spatřil poškozené vstupní dveře, které se ale zloději nepodařilo otevřít.
„A poslední vloupání, do kanceláře pojišťovny v centru Zlína, zjistila v neděli 15. ledna večer žena, která přišla uklízet. Všimla si, že je otevřené okno, které nikdy otevřené nebylo, a na stole pod oknem uviděla stopy od bot a otevřené šuplíky u pracovních stolů. Kancelář opustili zaměstnanci v pátek odpoledne. Zda se něco z kanceláře ztratilo, zatím není jasné,“ dodala mluvčí.
Na všech místech pracovali zlínští policisté, kriminalistický technik odebral stopy. Zda spolu tyto případy souvisí, ukáže až postupné prověřování.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje