Policie se připravuje na vysoce rizikové fotbalové utkání

06.09.2022 15:51

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Na fotbalové utkání Evropské konferenční ligy mezi celky 1. FC Slovácko a FK Partizan Bělehrad, které se odehraje ve čtvrtek 8. září od 18.45 hodin na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti, se intenzivně připravují policisté.
„Utkání je vyhodnoceno ze strany policie jako vysoce rizikové. Přípravě bezpečnostního opatření tak věnujeme maximální pozornost. Policisté budou situaci monitorovat před zápasem, v jeho průběhu i po skončení utkání, kdy budeme průběžně shromažďovat a vyhodnocovat zjištěné aktuální informace. V případě narušení veřejného pořádku budou policisté připraveni okamžitě zasáhnout,“ uvedla Milena Šabatová, policejní mluvčí.
Bezpečnostního opatření se zúčastní několik pořádkových jednotek, policisté z pohotovostního a eskortního oddělení, z obvodních oddělení, dopravní policisté, policejní psovodi a policisté z řad policejní hipologie. Dále kriminalisté a policisté z antikonfliktního týmu, strážníci Městské policie z Uherského Hradiště a členové bezpečnostní agentury. V neposlední řadě bude k dispozici i Letecká služba Policie ČR.
„Apelujeme na dodržování pravidel silničního provozu, důsledné respektování dopravního značení a pokynů policistů, strážníků a pořadatelů. Tak jako před každým utkáním upozorňujeme návštěvníky, že bude důkladně kontrolován zákaz vstupu na stadion s jakoukoli pyrotechnikou a zakázanými předměty. Dále upozorňujeme, že zjevně podnapilé osoby nebudou vpuštěny na fotbalový stadion,“ zdůraznila policejní mluvčí.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv SNZ