Policie pátrá po zloději traktoru ve Slopném

01.02.2021 08:30

LUHAČOVICE - Policisté z Luhačovic společně s kriminalisty pátrají po pachateli krádeže traktoru, který stál na pozemku v obci Slopné poblíž Luhačovic. „Krádeží způsobil neznámý pachatel škodu za více než 117 tisíc korun. Vzhledem k tomu, že zloděj kradl v době nouzového stavu vyhlášeného v České republice, hrozí mu v případě jeho vypátrání a odsouzení trest odnětí svobody až na osm let,“ informoval policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Nově zakoupený několik let starý traktor s plnou nádrží zaparkoval na pozemku ve Slopném jeho majitel v polovině prosince loňského roku. Od té doby ho nikdo nepoužíval. Naposledy stál traktor na svém místě prokazatelně v pondělí 25. ledna. Následující den si syn majitele všiml, že traktor zmizel. Nepřikládal tomu žádnou důležitost, protože si myslel, že s ním odjel otec. Ale ve středu vyšlo najevo, že traktor s největší pravděpodobností někdo odcizil.

„Pokud jste si všimli po půlnoci z pondělí 25. ledna na úterý 26. ledna jízdy červeného traktoru značky Zetor s radlicí na odklízení sněhu, který jel směrem z obce Slopné do obce Loučka, nebo máte informace k místu, kde se traktor nachází, volejte, prosím, na linku tísňového volání policie – 158. Traktor měl mít podle zjištěných informací při jízdě vypnutá světla,“ žádá případní svědky policie.

Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Archiv KNZ