Policie pátrá po zloději, který vykradl trafiku v Uherském Hradišti

21.10.2020 12:10

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Uherskohradišťští kriminalisté pátrají po zloději, který se před několika dny vloupal do trafiky, kde ho zachytily kamery. Kdo by muže poznal, ať kontaktuje policii. „Pachateli hrozí v případě dopadení a prokázání viny za trestné činy krádež vloupáním a poškození cizí věci, vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu, až osmiletý trest odnětí svobody,“ uvedla dnes krajská policejní mluvčí Lenka Javorková..

„K vloupání do trafiky na autobusovém nádraží v Uherském Hradišti došlo ve čtvrtek 8. října od půl o jedenácté hodiny večer. Zloděj rozbil kamenem okno trafiky, vlezl dovnitř a z pokladny odcizil několik desítek tisíc korun.
Podle Lenky Javorkové je trafika vybavena kamerami, které zloděje zachytily. Jedná se o muže ve věku 40 – 50 let, který měl na hlavě nasazenou kšiltovku s vyobrazením státního znaku a na bocích se žlutými nápisy policie. Čepici měl na hlavě nasazenou kšiltem dozadu. Oblečenou měl černou bundu, černé kalhoty s nápadně bílým nebo stříbrným opaskem a obuté měl kožené boty do špice. Po krádeži peněz z trafiky odešel směrem do centra města.

„Pokud by muže někdo poznal nebo ho viděl se v uvedenou dobu pohybovat v okolí místa činu a mohl by kriminalistům sdělit poznatky vedoucí k jeho ztotožnění a objasnění případu, ať zavolá na linku 158 nebo kontaktuje kteroukoli policejní služebnu,“ žádá veřejnost Lenka Javorková.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje