Policie hledá svědky, kteří poškodili přepravovaná auta

15.07.2020 15:14

UHERSKOHRADIŠŤSKO Dosud neznámý pachatel poškodil v noci z pondělí 13. 7. na úterý 14. července u Kunovic na Uherskohradišťsku na odstaveném nákladním automobilu přepravovaná osobní vozidla. Řidič v tu dobu spal v kabině náklaďáku. Škoda je odhadnuta na 34 tisíce korun.

„Řidič v pondělí navečer zaparkoval nákladní soupravu na odstavné ploše u silničního tahu I/50 v katastru obce Kunovice na 60,5 km ve směru na Uherský Brod. Ještě hodinu před půlnocí, když náklad kontroloval, bylo vše v pořádku. V úterý ráno krátce před půl šestou však zjistil, že tři vozidla na návěsu jsou poškozená,“ informovala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
Zatímco spal, pachatel na vozech Mitsubishi Outlander, Mercedes Benz V300D a Mercedes Benz Vito propíchal pneumatiky a poškrábal karoserie. Tímto jednáním tak způsobil škodu bezmála třicet čtyři tisíc korun.

Případ nyní vyšetřují policisté z Obvodního oddělení v Uherském Hradišti. Pachatel se dopustil trestného činu poškození cizí věci, za což mu podle mluvčí po dopadení hrozí až rok vězení.

„V souvislosti s touto trestnou činností žádáme o pomoc také případné svědky, kteří si v uvedenou dobu u odstavené nákladní soupravy všimli čehokoliv podezřelého, pohybu osob nebo vozidel, aby zavolali uherskohradišťským policistům na telefonní číslo 974 678 651 nebo na bezplatnou linku Policie ČR 158,“ obrátila se na veřejnost Simona Kyšnerová.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje