Policie bude dohlížet na finále ligového fotbalového poháru

03.05.2022 10:54

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Na bezpečnost finálového utkání mezi 1. FC Slovácko a AC Sparta Praha ve středu 4. května dohlédnou více než dvě stovky policistů. Utkání se hraje od devatenácti hodin na fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti.
„V souvislosti s tímto zápasem, který jsme vyhodnotili jako rizikový, připravujeme adekvátní bezpečnostní opatření. Na bezpečnost a veřejný pořádek budeme dohlížet nejen v nejbližším okolí stadionu, ale i v jiných částech města. Kromě domácích příznivců se na stadion chystají i stovky příznivců pražského týmu. Budeme monitorovat nejen samotný příjezd a přesun fanoušků na fotbalový stadion, ale i jejich odjezd,“ informoval policejní mluvčí Petr Jaroš.
Do bezpečnostního opatření budou nasazeny více než dvě stovky policistů z řad pořádkové a dopravní policie, psovodi, jízdní policie, kriminalisté či členové antikonfliktního týmu. „Do Uherského Hradiště vyrazí i kolegové z Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy či Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. Pořádek budou v neposlední řadě zajišťovat i strážníci Městské policie Uherské Hradiště či pracovníci bezpečnostní agentury a pořadatelské služby,“ sdělil Petr Jaroš.
Nejen návštěvníci fotbalového utkání, ale i náhodní kolemjedoucí musí počítat s případnými komplikacemi v dopravě. „Apelujeme proto na dodržování pravidel silničního provozu a důsledné respektování dopravního značení, pokynů policistů, strážníků či pořadatelů. Od středečního rána bude uzavřena ulice Stonky v těsné blízkosti fotbalového stadionu. Ke krátkodobým dopravním komplikacím či uzávěrám může (před samotným zápasem či naopak těsně po něm) dojít i v jiných lokalitách Uherského Hradiště,“ zdůraznil policejní mluvčí.
Policie důrazně připomíná, že je zakázáno nosit na stadion jakoukoliv pyrotechniku.
Vlastimil Langer
Zdroj: Policie Zlínského kraje
Foto: Archiv SNZ