Policejní opatření na finále ligového fotbalového poháru

18.05.2022 09:48

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Dnes od pěti hodin odpoledne se na fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti střetnou finalisté letošního fotbalového poháru týmy 1. FC Slovácko a AC Sparta Praha.

„V souvislosti s tímto zápasem, který jsme vyhodnotili jako rizikový, připravujeme adekvátní bezpečnostní opatření. Na bezpečnost a veřejný pořádek budeme dohlížet nejen v nejbližším okolí stadionu, ale i v jiných částech města. Kromě domácích příznivců se na stadion chystají i stovky příznivců pražského týmu. Proto budeme monitorovat nejen samotný příjezd a přesun fanoušků na fotbalový stadion, ale i jejich odjezd,“ informovala policejní mluvčí Milena Šabatová.                                                                                            

Do bezpečnostního opatření budou podle mluvčí nasazeny více než tři stovky policistů z řad pořádkové a dopravní policie, psovodi, jízdní policie, kriminalisté či členové antikonfliktního týmu. Do Uherského Hradiště vyrazí i kolegové z Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy či Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. Pořádek budou v neposlední řadě zajišťovat i strážníci Městské policie Uherské Hradiště či pracovníci bezpečnostní agentury a pořadatelské služby.
„Nejen samotní návštěvníci fotbalového utkání, ale i náhodní kolemjedoucí musí počítat s případnými komplikacemi v dopravě. Apelujeme proto na dodržování pravidel silničního provozu a důsledné respektování dopravního značení, pokynů policistů, strážníků či pořadatelů. Od středečního rána bude uzavřena ulice Stonky v těsné blízkosti fotbalového stadionu. Ke krátkodobým dopravním komplikacím či uzávěrám může (před samotným zápasem či naopak těsně po něm) dojít i v jiných lokalitách Uherského Hradiště,“ dodala mluvčí.                                

Policisté důrazně připomínají, že je zakázáno na stadion nosit jakoukoliv pyrotechniku.
Vlastimil Langer
Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv SNZ