Pohyb vynesl zlínskému onkologickému centru 114 tisíc korun

14.05.2022 15:04

ZLÍN - Předání symbolického šeku na částku 114 tisíc korun pro onkologické centrum zlínské nemocnice se uskutečnilo ve čtvrtek 12. května. „Dvacet dní aktivního pohybu, více než 3 200 účastníků a téměř 48 tisíc kilometrů a 114 tisíckorun,takový je letošní výsledek projektu Pomáháme pohybem aneb Puštík pro onkologii,“ uvedla tisková mluvčí KNTB Renáta Večerková.

Žáci a zaměstnanci 11 středních škol Zlínského kraje a široká veřejnost běhala a chodila „S puštíkem“ pro zlínskou onkologii. Školy mezi sebou sice soupeřily, ale zároveň se vydaly společně k vysněnému cíli – pomoci Komplexnímu onkologickému centru Zlín.

 „Mám obrovskou radost, že projekt funguje. Spojení s pomocí onkologickým pacientům dávápohybu zcela jiný, hlubší rozměr. Děkuji svým kolegům, studentům a sponzorům, kteří se do aktivity zapojili,“ konstatoval Petr Bělaška, ředitel Obchodní akademie Tomáše Bati a Vyšší odborné školy ekonomické Zlín.
„Děkuji pedagogům i studentům za vnímavý přístup a odhodlání, za zhmotnění úžasné myšlenky, za vytvoření smysluplné aktivity. Pro pacienty je důležité vědomí, že na svou nemoc nejsou sami. Poděkování náleží panu Marku Šikulovi a jeho projektu Pomáháme onkologii,“ vyjádřil poděkování předseda představenstva KNTB Jan Hrdý.

„Téma onkologie v lidech stále vyvolává obrovské emoce. Důležitá je starost o vlastní zdraví a zároveň je dobré si uvědomit, že nemoci se není třeba zbytečně obávat,“ dodal Marek Šikula, zakladatel projektu Pomáhejme onkologii.  Projekt Pomáhejme onkologii funguje od roku 2015 a svými aktivitami přispěl na zkvalitnění péče o onkologické pacienty v KNTB úctyhodnou částkou 2,7 milionu korun.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně