Podvodník se naboural do profilu na sociální síti a ukradl peníze

10.01.2023 14:18

ZLÍNSKO - Zlínští policisté se od pondělí 9. listopadu zabývají trestním oznámením devětadvacetiletého muže z obce u Zlína, kterému se někdo naboural do profilu na sociální síti, kam umístil pornografické snímky a další nevhodné materiály. Navíc se mu podařilo prostřednictvím jeho profilu, kde měl uloženy své platební karty, uhradit částku za reklamy a o další platby se pokusil. Správce sociální sítě mu na základně nevhodného obsahu zablokoval profil.
„Okradenému muži přišlo několik emailů od správce sociální sítě s dotazy na změnu hesla a platby za reklamy. Krátce poté zjistil, že má zablokovaný svůj profil na sociální síti. Když se podíval na bankovní účet, zjistil odchozí platbu ve výši jedenáct tisíc korun ve prospěch sociální sítě za propagaci asijského výrobku,“ uvedla Monika Kozumplíková, policejní mluvčí.
Požádal proto správce sociální sítě o odblokování svého profilu a zablokoval si svůj bankovní účet, aby zabránil dalším odchozím platbám, které sám neprovedl. Jakmile si svůj profil na sociální síti zkontroloval, uviděl, že se někdo pokusil o další platby prostřednictvím jeho dvou bankovních karet, které měl ve svém profilu uložené. Celkem ho chtěl podvodník připravit o dalších dvaapadesát tisíc korun. Naštěstí  měl na svých bankovních účtech nastavený limit pro platby, takže ho neznámý podvodník připravil o jedenáct tisíc korun.
„Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů: podvod, neoprávněný přístup k počítačovému systému a neoprávněný zásah do počítačového systému nebo nosiče informací s trestní sazbou až čtyři roky odnětí svobody,“ sdělila mluvčí.

Vlastimil Langer
Zdroj: Policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv SNZK