Podvodník obral zlínskou firmu o statisíce

06.04.2023 09:01

ZLÍNSKO - O velkou částku peněz přišla nedávno firma ze Zlínska. Policisté z oddělené hospodářské kriminality ze Zlína se zabývají dalším z podvodů. Tentokrát si neznámý pachatel přišel na více než 1,6 milionu korun. Podvodníkovi hrozí v případě jeho vypátrání až osmiletý trest odnětí svobody za zločin podvod.
„Oklamanou se tentokrát stala firma ze Zlínska. Její jednatel obdržel od svého zahraničního nadřízeného email s prosbou o půjčku pro jiného muže na nákup akcií ve výši 377 tisíc EUR. Jednatele tato prosba nepřekvapila a podle pokynu už jednal emailem a telefonicky pouze s mužem, který chtěl peníze půjčit. Nakonec se dohodli na půjčce 70 tisíc EUR. S touto částkou jeho nadřízený souhlasil a účetní převedla požadované peníze na zahraniční účet,“ uvedla Monika Kozumplíková, policejní mluvčí.
Následující den muž požádal o další půjčku na nákup akcií, tentokrát chtěl 84 tisíc EUR. „Jednatel firmy věděl, že by si tyto peníze musel půjčit a začal tušit nekalost. Napsal tedy svému nadřízenému, tentokrát na jeho firemní email a záhy zjistil, že se stal obětí podvodu. Za současného kurzu přišla firma asi o 1 644 000 korun,“ dodala policejní mluvčí.
Vlastimil Langer
Zdroj a ilustrační foto: Policie Zlínského kraje