Podvodník obral ženu o úspory

14.10.2022 16:10

UHERSKOHRADIŠŤSKO - Uherskohradišťští policisté řeší další případ prodeje věcí přes internetový portál, při kterém žena přišla o své úspory.
„Koncem září na internetových stránkách vystavila inzerát, že prodává kávovar za 350 korun. Prostřednictvím aplikace WhatsApp se jí ozvala žena, že má o spotřebič zájem a rovnou prodejkyni poslala odkaz na přepravní společnost, přes kterou chtěla zásilku doručit,“ uvedla Milena Šabatová, policejní mluvčí.
Žena prodávající kávovar odkaz otevřela, a aniž by pojala podezření, že se nenachází na skutečných stránkách přepravní společnosti, otevřela další odkaz. „Ten ji přesměroval na fiktivní internetové bankovnictví, kam zadala přihlašovací údaje ke svému účtu. Toho využil  vykutálený podvodník, který jí pak z účtu odčerpal bezmála dvě stě tisíc korun. Nyní hrozí až osmileté vězení,“ dodala policejní mluvčí.
Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje