Podvodníci si přišli na pěkné peníze

05.01.2023 12:12

UHERSKOHRADIŠŤSKO - Inzerát umístěný na sociálních sítích, který lákal na výhodné zhodnocení financí, se zalíbil starší ženě z Uherskohradišťska. Ihned zavolala na uvedené telefonní číslo a následně poslala pět tisíc korun jako počáteční investici na doporučený účet. „Za pár dnů se jí ozval muž, který ji ještě jednou informoval o výhodných investicích do kryptoměny a instruoval ji ke stažení různých aplikací jak do telefonu, tak i do počítače. Dále se měla na jeho rady přihlásit do internetového bankovnictví a  sdělit mu citlivé údaje z osobních dokladů. Jako poslední po ní chtěl, aby odsouhlasila jí na mobil doručené internetové odkazy. Následující den zjistila, že jí na účtu schází bezmála 450 tisíc korun,“ informovala Milena Šabatová, policejní mluvčí.
Podobným způsobem do kryptoměny investoval také muž z Uherskohradišťska začátkem září. „V uplynulých dnech přišel o svých investičních krocích informovat kriminalisty. Podvodník si totiž díky jeho neopatrnosti přišel na milion osm set tisíc korun. Po obou pachatelích nyní pátrají uherskohradišťští kriminalisté,“ dodala policistka.

Ať už na internetu investujete, nakupujete či prodáváte, buďte velmi opatrní a své finanční transakce si pečlivě rozmyslete! Nikdy nikomu nesdělujte citlivé údaje z platební karty, osobních dokladů a už vůbec si na rady cizích lidí nestahujte do mobilních telefonů a počítačů různé aplikace. Chraňte si své úspory! 

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje