Podnapilý starší muž naboural zaparkované vozidlo a ujel

13.07.2021 14:07

ZLÍN - Dopravní policisté se od včerejšího večera zabývají dopravní nehodou, k níž došlo dvacet minut před dvacátou hodinou u obchodního centra ve Zlíně.
„Silně podnapilý starší řidič tady při jízdě narazil do zaparkovaného vozidla a tvrdil, že auto vůbec neřídil, alkohol nepil a snažil se policisty přesvědčit o tom, že naopak někdo poškodil vozidlo jemu,“ informovala dnjes zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
O poškození svého vozidla značky Hyundai, které měla zaparkované u obchodního centra, se dozvěděla třiadvacetiletá majitelka poté, co nakoupila, od náhodného svědka, který celou dopravní nehodu viděl. Stihl si napsat i registrační značku vozidla viníka a zapamatovat, jak muž za volantem vypadal. Žena zavolala na linku tísňového volání policie.
Dopravní policisté uviděli nejprve opodál zaparkované vozidlo značky Dacia a poté vypátrali také osmasedmdesátiletého muže, který vozidlo podle dosavadního šetření řídil. „Muž ovšem policistům řekl, že neřídil a vozidlo měl celý den zaparkované na parkovišti u obchodního centra a že naopak někdo poškodil vozidlo jemu. Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu 1,89 a 2,01 promile alkoholu. Požití alkoholu také odmítl. Přesné množství alkoholu v krvi a dobu, kdy alkohol požil, ukáže až lékařské vyšetření. Škoda na obou vozidlech je předběžně vyčíslena na osmdesát tisíc korun?“ pověděla policejní mluvčí.
Starý pán je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí podle Moniky Kozumplíkové trest odnětí svobody až na tři roky.

Veškeré podrobnosti k průběhu dopravní nehody prověřují dopravní policisté.
Vlastimil Langer
Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv SNZ