Podnapilý řidič dodávky sám zastavil u projíždějící hlídky Městské policie Zlín

05.11.2022 10:37

MALENOVICE - Nápad, jak se zaručeně připravit o „papíry“, dotáhl ve čtvrtek 27. října k dokonalosti 26letý muž z Otrokovic.
„Necelou hodinu po půlnoci kontrolovala hlídka Městské policie Zlín (MPZ) z okrsku Malenovice třídu 3. května, která je velmi frekventovanou silnící I. třídy. Přitom vedle služebního vozu zastavila dodávka, jejíž řidič měl potřebu se strážníky komunikovat. Hlídka jej ochotně poslouchala a zakrátko dospěla k podezření, že by dotyčný mohl být pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek,“ uvedl Pavel Janík, zástupce ředitele MPZ.
Následovalo tak orientační vyšetření, které podezření strážníků potvrdilo. Na displeji analyzátoru alkoholu v dechu se zobrazila hodnota téměř 0,5 promile, a tak bylo na zbytečné problémy zaděláno. Strážníci podezřelého předali k dalšímu šetření hlídce republikové policie, která mu zakázala další jízdu. „Ve správním řízení čeká řidiče pokuta do výše 20 tisíc Kč a zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel na dobu od šesti měsíců do jednoho roku,“ dodal Pavel Janík.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Městská policie Zlín