Podnapilý otec se nedokázal postarat o dvouletou dceru, ale chtěl se prát se strážníkem

13.07.2021 18:51

ZLÍN - Několik minut po osmnácté hodině v pondělí 12. července přijalo Stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení od staršího muže.
„Oznamovatel uvedl, že na sídlišti Jižní Svahy je malá holčička s otcem, který se o ni evidentně není schopen postarat. Dotyčný totiž nebyl v důsledku podnapilosti schopen stát na nohou a válel se po zemi. Muž dále uvedl, že dívence poskytl společně s manželkou jídlo a pití a vyčká s ní příjezdu strážníků,“ informoval zástupce ředitele MP Zlín Pavel Janík.
Na místo tak okamžitě zamířila hlídka z místního okrsku, jejíž příjezd způsobil v opilcově hlavě nebývalou aktivitu.
„Sice nedokázal rozpoznat rozdíl mezi zapalovačem a průkazem totožnosti, zato si ale dokázal vzpomenout na nadávky nejhrubšího zrna, které prokládal výhrůžkami fyzickým útokem. Když se po chvíli agresivita dotyčného vystupňovala natolik, že se pokusil jednoho ze strážníků napadnout, musely být použity donucovací prostředky a muž skončil na zemi s pouty na rukou, pokračoval Janík.
Hlídka MP Zlín následně na místo přivolala pracovnici Orgánu sociálně-právní ochrany dětí. Ta se poté zkontaktovala s matkou malé holčičky, kam je pak jiná hlídka dovezla.
„Agresivního opilce, u nějž orientační vyšetření prokázalo přes tři promile alkoholu v dechu, následně vyšetřil lékař a strážníci jej transportovali k bezpečnému vystřízlivění do kroměřížské protialkoholní záchytné stanice,“ dodal zástupce ředitele městské policie.
Podezření z přestupků proti veřejnému pořádku a podle zákona o sociálně-právní ochraně dětí bude mít nyní dohru před správním orgánem.
„Incident tak opět připomněl případ z dubna letošního roku, kdy se 33letý podnapilý otec rozhodl fyzicky napadat zakročujícího strážníka i přes skutečnost, že měl v sedačce na zádech svého malého syna,“ dodal Pavel Janík.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Městská policie Zlín