Podnapilý mladík skákal po zaparkovaných autech a vyšplhal na cizí balkón

03.05.2021 08:15

ZLÍN - Necelé dvě hodiny po půlnoci ve středu 28. dubna se na Městskou policii Zlín obrátila obyvatelka sídliště Jižní Svahy, která z okna svého bytu spatřila mužskou postavu, která skákala po zaparkovaných automobilech. Na místo tak okamžitě zamířila hlídka z místního okrsku.
„Ačkoliv strážníci dorazili během pouhých čtyř minut, mladého muže již stačilo skákání po automobilech unavit, a místo něj vyšplhal na balkon jednoho z bytových domů. Strážníci zjistili, že se jedná o muže s jednou botou, jinak místního mladistvého, který se pochlubil předchozím popíjením alkoholických nápojů, avšak na nic dalšího si údajně již nepamatoval. Následné orientační vyšetření poté prokázalo hodnotu 0,9 promile alkoholu v dechu,“ uvedl zástupce ředitele MP Zlín Pavel Janík.
Protože mladý muž při svém nočním dobrodružství poškodil mechanizmus zavírání balkonových dveří, nejméně jednu kapotu zaparkovaného vozidla a také veřejnou zeleň, převzala si celou věc k dalšímu šetření hlídka republikové policie, která byla také nezávisle přivolána na místo.
„Podle výše a rozsahu způsobené škody se tak bude odvíjet konečná kvalifikace protiprávního jednání,“ dodal Pavel Janík.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Městská policie Zlín