Podnapilý cizinec způsobil nehodu a ujel

09.01.2023 15:20

ZLÍNSKO -- Dvaadvacetiletý cizinec se ve svém vozidle Audi vracel v sobotu 7. ledna po deváté hodině ráno z diskotéky ve Zlíně. Vzhledem k tomu, že v průběhu noci požil vysoké množství alkoholu, jeho pozornost byla značně snížena. „Ve Zlíně – Loukách nezvládl projet zatáčkou a třikrát vyjel z komunikace, nakonec narazil do oplocení firmy, které poškodil. To ho nezastavilo, vycouval a pokračoval v jízdě, aby byl co nejrychleji doma. Škoda na vozidle a oplocení byla předběžně vyčíslena na šedesát tisíc korun,“ uvedla Monika Kozumplíková, policejní mluvčí.
Poškozeného vozidla si ale všimli policisté z pohotovostního a eskortního oddělení, kteří řidiče krátce po havárii zastavili. „Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu téměř tři promile alkoholu, nadýchal 2,74 promile. Policistům se přiznal, že při jízdě narazil do oplocení firmy, čehož velice litoval,“ popsala Monika Kozumplíková.
Dopravní policisté mladému muži na místě zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali. Havarované vozidlo zajistili pro účely trestního řízení. „Nařídili lékařské vyšetření kvůli zjištění přesného množství alkoholu v organismu řidiče v době dopravní nehody. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což cizinci hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, peněžitý trest nebo zákaz řízení motorových vozidel,“ dodala mluvčí.
Další okolnosti této havárie budou prověřovat zlínští kriminalisté.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: policie Zlínského kraje