Podnapilá žena si ustlala ve lžíci zaparkovaného bagru, další vyrazila ven jen v kalhotkách a bundě

05.05.2022 07:50

ZLÍN - Také během posledního víkendu se strážníci Městské policie Zlín museli potýkat s osobami, které po předchozí nemírné konzumaci alkoholických nápojů nedokázaly kontrolovat své chování.
„Kroky 59letého muže skončily v sobotu 30. dubna 2022 na zastávce MHD v centru Zlína, kde se dotyčný usadil na zem a již nedokázal pokračovat po vlastních dál. Přivolaná hlídka MP Zlín zjistila, že dotyčnému koluje v organizmu přes 3,5 promile alkoholu a jakýkoliv další samostatný pohyb ve všech představitelných směrech je již očividně nad jeho síly.

Po provedeném lékařském vyšetření tak dotyčného převezli k bezpečnému vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice,“ sdělil Pavel Janík, zástupce ředitele Městské policie ve Zlíně.

Ve stejný den o dvě a půl hodiny později pak zamířila další hlídka MP Zlín na sídliště Kúty k ležícímu muži.  V tomto případě strážníci nalezli 57letého muže na zemi u prodejny potravin. S hodnotou 1,8 promile by se přitom mohlo zdát, že dotyčný vyskočí jako srnec a dokáže odběhnout po svých, ale v tomto případě tomu tak nebylo. Také jeho prohlédl lékař a strážníci mu poté zajistili nocleh v útulném prostředí kroměřížské záchytky.

I na kreativní opilce poměrně neobvyklé místo bylo předmětem oznámení, které přijalo stálé operační centrum MP Zlín v ranních hodinách 1. května. Volající totiž uvedla, že ve čtvrti Podvesná nalezla spící ženu, která si ustlala ve lžíci zaparkovaného bagru.

„O několik minut později na místo dorazila hlídka MP Zlín, která zjistila, že se jedná o 35letou ženu z okresu Uherské Hradiště. Orientační vyšetření v jejím případě prokázalo přes 1,6 promile alkoholu a v daný okamžik se zdálo, že dokáže z místa odejít po svých. O půlhodinu později a o několik ulic dál se ale strážnici přesvědčili, že tento předpoklad nebyl správný. „Protože s podnapilou ženou byla domluva stále složitější a dalo se předpokládat, že se svým chováním může vystavit zbytečnému nebezpečí, také ona přivítala 1. máj na záchytné stanici,“ řekl Pavel Janík.

Poněkud komplikovanější pořízení bylo také s 24letou ženou, které se ujal kolemjdoucí v místní části Prštné. Strážníky na ni ale upozornil jiný svědek, kterého zarazilo, že mladá žena je zjevně nepřiměřeně oblečena jak s ohledem na počasí, tak i na dosud zavedené společenské konvence.

„Hlídka MP Zlín ženu nalezla toliko v bundě a kalhotkách a musela dát oznamovateli zapravdu. Přítomný muž uvedl, že ji takto nalezl venku, a když selhávaly pokusy o komunikaci, chtěl sám přivolat policii. Také jemu museli dát strážníci zapravdu, protože snaha o domluvu nepadala na úplně úrodnou půdu. Nakonec byl i v tomto případě přivolán na místo lékař záchranné služby, který potvrdil, že chování mladé ženy je zásadně ovlivněno hodnotou 2,2 promile alkoholu v dechu,“ poznamenal Janík.

Od střízlivění ve specializovaném zdravotnickém zařízení ji zachránila pouze skutečnost, že se strážníkům podařilo zkontaktovat jejího přítele, který se dostavil na místo a dokázal se o ni dále postarat.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Městská policie Zlín