Pod záminkou obchodu násilníci na schůzce přepadli a okradli pozvaného

16.03.2023 10:09

KROMĚŘÍŽSKO - Kroměřížským kriminalistům se podařilo v minulých dnech objasnit loupež ze začátku října loňského roku, která se odehrála v blízkosti obchodního domu.
„Tři pachatelé, z nichž dva byli v době skutku mladiství, se sešli v pozdních večerních hodinách u jednoho z kroměřížských obchodních domů. Pod záminkou obchodu si zde domluvili schůzku se čtvrtým mužem. Zde vylákanému jeden ze spolupachatelů podkopl nohy, čímž ho srazil na zem. Do ležícího bezbranného osmadvacetiletého muže všichni tři společně opakovaně kopali, a také mu zasadili několik úderů do celého těla,“ popsal skutek Radomír Šiška, policejní mluvčí.
Po útoku ho jeden z agresorů zakleknutím znehybnil a zbylí dva ho prohledali. Z kapes mu odcizili zalamovací nůž, cigaretové filtry, sluchátka a mobilní telefon. Poté se lupiči rozprchli.  „Jeden z pachatelů, třiadvacetiletý muž, je stíhaný vazebně za jinou trestnou činnost. Nyní již obviněným za trestný čin loupež hrozí až deset let za mřížemi. Dva obvinění, toho času mladiství, jsou ohroženi poloviční trestní sazbou,“ dodal policejní mluvčí.
Vlastimil Langer
Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv SNZK