Poctivý nálezce odevzdal strážníkům cizí peněženku s větším obnosem peněz

02.06.2022 09:25

ZLÍN - Pozornost a úctu si jistě zaslouží 43letý muž ze Zlína, který v sobotu 28. května nalezl v místní části Příluky cizí peněženku, která obsahovala značnou hotovost. Peníze si neponechal a prostřednictvím linky 156 o nálezu vyrozuměl Městskou policii Zlín.

„O několik chvil později strážníci zjistili, že je v peněžence více než jedenáct a půl tisíce korun, desetieurová bankovka, kreditní karta a různé průkazky. Z nich bylo zřejmé, že majitelem je 29letý muž ze severní Moravy,“ sdělil Pavel Janík, zástupce ředitele zlínské městské policie.

Hlídka MP Zlín nalezenou peněženku převzala a operační důstojník se pokusil ve spolupráci s městskou i republikovou policií v místě bydliště vlastníka o jeho vyrozumění. „Nejprve to nebylo úspěšné, avšak ve večerních hodinách se dotyčný dostavil sám na služebnu MP Zlín. O nálezu ho totiž informovali prostřednictvím mobilního telefonu jeho příbuzní, a tak se díky poctivému nálezci i strážníkům se svými věcmi poměrně brzy opět shledal,“ dodal Pavel Janík.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Městská policie Zlín