Počet osob na akcích ve Zlínském kraji se bude řídit opatřením vlády, v příštím týdnu kraj situaci vyhodnotí

27.11.2021 08:02

ZLÍNSKÝ KRAJ – Na území Zlínského kraje platí od pátku 26. listopadu celoplošné opatření Vlády ČR, které omezuje maximální přípustný počet osob na hromadných akcích. V případě spolkových akcí, oslav, večírků či plesů činí maximální přípustný počet účastníků akce 100 osob. U návštěv kulturních představení či sportovních utkání bude možná přítomnost nanejvýš 1 000 diváků, a to výhradně sedících.

„Stane se tak přesto, že Rada Zlínského kraje a Krizový štáb Zlínského kraje v souladu se zákonem o mimořádných opatřeních při epidemii onemocnění COVID-19 vyzvaly v minulých dnech krajskou hygienickou stanici, aby vydala protiepidemické opatření o omezení konání hromadných akcí ve Zlínském kraji, s maximálním přípustným počtem 100 osob, a to ve všech případech bez výjimek, tedy včetně kulturních představení a sportovních utkání se sedícími diváky. Krajská hygiena však takovéto opatření doposud nevydala s odvoláním na aktuální opatření vlády,“ uvedla krajská tisková mluvčí Soňa Ličková.

„Vláda své opatření na omezení hromadných akcí nastavila jemněji, než jsme si představovali. Proto se hned v pondělí 29. listopadu on-line sejdeme se starosty všech obcí s rozšířenou působností, v úterý pak zasedne krajská epidemiologická komise. Na základě těchto jednání následně vyhodnotíme, zda je vládou nastavené opatření pro Zlínský kraj dostačující, nebo zda budeme trvat na svém původním požadavku směřovaném na krajskou hygienu,“ informoval hejtman Radim Holiš.
Pro návštěvníky všech hromadných akcí bude nadále platit povinnost prokázat se kompletním očkováním proti covidu-19 nebo dokladem o prodělání nemoci v posledních šesti měsících.

Vlastimil Langer
Zdroj: Zlínský kraj
Ilustrační foto: Archiv SNZ