Pobyt za mřížemi hrozí mladíkovi, který se v opilosti vloupal do zahradních chatek

04.01.2021 13:39

ZLÍN – Sedm vykradených zahradních chatek na přelomu června a července během jedné noci má na svědomí jednadvacetiletý mladík ze Zlína. Dosud měl čistý trestní rejstřík, ke krádežím se přiznal s tím, že měl hlad a byl značně opilý.

„Komisař kriminální policie ho obvinil ze spáchání trestných činů porušování domovní svobody a krádež, protože se na přelomu června a července v průběhu jedné noci vloupal do sedmi zahradních chatek ve Zlíně, v místní části Mladcová, odkud ukradl věci za dvanáct tisíc korun. Rozsah poškození jednotlivých objektů potom v součtu činí více než čtyři tisíce korun,“ sdělila dnes policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Oznámení o vloupání do chaty v Mladcové přijali policisté první prázdninový den odpoledne od osmašedesátiletého majitele jedné z chat.
„V průběhu prověřování tohoto vloupání se na místo postupně sjížděli další majitelé rekreačních objektů v okolí, kteří zjistili poškození svých objektů, případně odcizení potravin, alkoholu či drobného nářadí. Policisté na místě odebrali stopy, které odeslali ke kriminalistickému zkoumání. Některé z ukradených věcí našli za pomoci služebního psa v okolí. Do chat vnikal obviněný většinou po rozbití okna nebo po vypáčení vstupních dveří,“ popsala mluvčí.

Policisté po vyhodnocení stop, výslechu svědků a dalších úkonů trestního řízení tušili, kdo má vloupání na svědomí a nemýlili se. „Mladý muž, který má dosud čistý trestní rejstřík, se ke svému jednání přiznal. Sdělil policistům, že měl hlad a v době vloupání byl značně opilý, proto si z něho příliš nepamatuje. V případě odsouzení mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody,“ dodala Monika Kozumplíková. 
Vlastimil Langer

Zdroj a ilustrační foto: Policie Zlínského kraje