Po půl roce zve 14|15 Baťův institut opět k návštěvě

11.05.2021 11:52

ZLÍN - Muzeum jihovýchodní Moravy a Krajská galerie výtvarného umění sídlící ve 14|15 Baťově institutu opět zahajují svůj provoz. Po více než půlroční pauze netrpělivě očekávají první návštěvníky, na které se velmi těší a pro které prodloužily již instalované výstavy či připravily nové.  

„Konečně je možné po dlouhé odmlce znovu otevřít 14|15 Baťův institut pro veřejnost. Návštěvníky srdečně zveme do stálých expozic i krátkodobých výstav galerie a muzea, které budou otevřeny od úterý 11. května. Nadále je důležité dodržovat všechna hygienická a organizační opatření. Avšak věřím, že návštěvníci jsou se situací srozuměni a možnost navštívit 14|15 Baťův institut uvítají,“ řekla k tématu znovuotevření jeho ředitelka Petra Kubíková.

„V muzeu mohou zájemci navštívit stálou expozici Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost. Dále je k vidění nová výstava Jiří Hanzelka 100 let jako pocta známému cestovateli věnovaná jeho nedožitým kulatým narozeninám. Prodloužení se dočkala výstava Poslové z vesmíru – Meteority a tektity a do konce května lze navštívit výstavu Valašsko očima Kornelie Němečkové,“ sdělila PR manažerka institutu Petra Štrofová.

Galerie zve především do prodloužených výstav Adriena Šimotová: Mapování prostoru – Tělo kláštera (Hostinné), Bedřich Baroš (1936-1974) – soužití s uměním a Zlínský okruh VII. První jmenovaná je otevřena pouze do 16. května, takže zájemci mají jen krátkou příležitost ji zhlédnout. Další dvě jmenované výstavy trvají do 20. června. Na návštěvníky samozřejmě čeká i stálá expozice galerie Prostor Zlín | Řády vidění.

Knihovna obnovila část svých služeb již v dubnu (otevřeny jsou nyní volné výběry ve všech provozech knihovny, nedostupné zůstávají pobytové služby). O dalších novinkách a případných změnách provozu knihovna průběžně informuje na svých webových stránkách.

Kompletní květnový program je ke zhlédnutí na https://www.14-15.cz/program.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: 14|15 Baťův institut