Po požáru v Hostišové skončili obyvatelé rodinného domu v nemocnici

22.01.2022 07:12

HOSTIŠOVÁ - Pár minut před polednem v pátek 21. ledna přijalo krajské operační středisko hasičů oznámení o požáru v rodinném domě v obci Hostišová na Zlínsku. Přivolaná zdravotnická záchranná služba odvezla manželský pár, který vlastní dům, k vyšetření do nemocnice

„Operační důstojník ihned na místo vyslal hasiče ze stanic Otrokovice a Zlín, jednotku statutárního města Zlína a místní dobrovolné hasiče. Po příjezdu hasiči zjistili, že k požáru došlo v podkrovní místnosti jednopatrového domu. Ještě před jejich příjezdem obyvatel domu požár uhasil pomocí zahradní hadice. Během krátké chvíle byl objekt plný kouře, kterého se nadýchal nejen muž, snažící se požár uhasit, ale i jeho žena. Proto si velitel zásahu na místo povolal posádku zdravotnické záchranné služby, která obyvatele domu ošetřila a následně převezla do nemocnice k dalšímu vyšetření,“ uvedla Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.

S pomocí přetlakové ventilace hasiči dům odvětrali. Rozebrali tepelnou izolaci domu a dohasili jedním vysokotlakým proudem vody skrytá ohniska. Na závěr objekt zkontrolovali termokamerou. Na místě na dohlídku do odpoledních hodin zůstala místní jednotka hasičů.

Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů, který šetří příčinu vzniku požáru a výši škody.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje