Po požáru rodinného domu v Želechovicích skončila jedna osoba v nemocnici

30.07.2021 13:47

ŽELECHOVICE - V dnešních časných ranních hodinách hořel rodinný dům v Želechovicích nad Dřevnicí na Zlínsku. Zdravotníci ošetřili na místě dvě osoby, jednu z nich odvezli k dalšímu vyšetření do nemocnice.
„Vyšetřovatel hasičů stanovil jako příčinu požáru technickou závadu na prodlužovacím elektro kabelu. Požár poškodil stavební konstrukce, zničil vnitřní vybavení v suterénu, dva motocykly a způsobil zakouření ostatních prostor domu. Škoda činí v předběžné výši 1,5 milionu, uchráněné hodnoty představují 3,5 milionů korun,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Hasiči přijali hlášení o požáru ve sklepě rodinného domu v ulici Lysá v 4:12 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z centrální požární stanice Zlín a jednotkám sboru dobrovolných hasičů obce Želechovice nad Dřevnicí a Želechovice Paseky.
„Při příjezdu k hořícímu domu byla na balkoně žena. Hasiči ji museli evakuovat vnitřkem budovy. Velitel zásahu si vyžádal příjezd Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje. Další dva obyvatelé domu byli mimo hořící dům. Hořelo ve sklepě a požár se rozšířil i do 1. patra domu. Obyvatelé domu před příjezdem hasičů zastavili přívod plynu. Hasiči v dýchacích přístrojích vypojili přívod elektřiny a požár uhasili jedním útočným proudem C. Po vyklizení sklepních prostor termokamerou zjišťovali teploty stavebních konstrukci a hledali skrytá ohniska hoření. K odvětrání prostor budovy nasadili přetlakový ventilátor,“ popsal požární zásah Roman Žemlička.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje