Po nepoctivém nálezci pouzdra s penězi pátrá policie

24.09.2020 12:24

UHERSKÉ HRADIŠTĚ  - O jedenatřicet tisíc korun a své doklady přišel v úterý 22. září dopoledne šestačtyřicetiletý muž, který se vydal na nákup do obchodního domu na třídě Maršála Malinovského v Uherském Hradišti.
„K obchodu přijel vozidlem. Automobil zaparkoval a pak si nakoupil. Poté vyskládal zboží do auta. Nakonec vrátil vozík k ostatním nákupním vozíkům a odjel. Doma ale zjistil, že mu chybí modré plastové pouzdro s třiceti tisíci korunami a osobními doklady. Uvědomil si, že ho zapomněl v nákupním vozíku na plastovém sedátku pro děti. Ihned se vrátil zpět, pouzdro však nikde nenašel. Ani v obchodním domě ho nikdo neodevzdal. Obrátil se proto na policii,“ informovala mluvčí policie Simona Kyšnerová.
Skutek nyní vyšetřují policisté z Obvodního oddělení v Uherském Hradišti. Pachatel, který si nalezené pouzdro ponechal, se tak dopustil trestného činu zatajení věci, za což mu po dopadení hrozí až rok vězení.
„V případě, že někdo nalezne cizí věc, je povinen ji vrátit majiteli. Pokud majitele nelze zjistit, je třeba nález odevzdat na městském či obecním úřadě nebo na policii,“ zdůraznila policejní mluvčí.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: Vlastimil Langer