Po jihovýchodním obchvatu Otrokovic se už jezdí ve dvou pruzích v obou směrech

06.11.2021 07:06

ZLÍNSKÝ KRAJ – Jihovýchodní obchvat Otrokovic, který byl letos 29. června provizorně zprovozněn v polovičním profilu, se motoristům otevřel v plném rozsahu.
„Zprovozněny zde byly oba jízdní pásy ve dvou pruzích, včetně okružní křižovatky v Napajedlích. Tato stavba v délce 3,140 kilometru navazuje na již realizovaný severovýchodní obchvat Otrokovic a je součástí připravovaného tahu dálnice D55, která po svém dokončení umožní komfortní dopravní spojení severu a jihu Moravy,“ sdělila krajská tisková mluvčí. „Byť byl zatím provoz na tomto obchvatu veden pouze v polovičním profilu, i tak to v posledních čtyřech měsících znatelně ulevilo dlouhodobě neúnosné dopravní zátěži v centru Otrokovic. Nyní, když je obchvat kompletně dokončen, se situace ještě zlepší, protože bude zajištěna větší plynulost, a tím pádem i bezpečnost provozu na obchvatu,“ uvedl náměstek hejtmana Zlínského kraje Radek Doležel, zodpovědný za oblast dopravy.
Nová okružní křižovatka v Napajedlích, jež je součástí obchvatu, bude sloužit jako napojení silnice I/55 a dálnice D55. Vzhledem k ještě stále probíhající opravě silnice III/49724 v ulici Dr. Beneše v Napajedlích, kterou realizuje krajská organizace Ředitelství silnic Zlínského kraje, zatím ještě nebude možné z nové okružní křižovatky odbočit do Napajedel, a to až do 10. prosince 2021, kdy se předpokládá dokončení opravy silnice.
„Každý kus nové cesty je pro náš kraj přínosem. Naším úkolem teď je, aby se úsek podařilo udržet nezpoplatněný a řidiči ho mohli využívat bez omezení. Alespoň do doby, než se postaví další část dálnice. Jedině tak Otrokovicím ulevíme. Uděláme pro to maximum,“ dodal hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.
Stavba jihovýchodního obchvatu Otrokovic, která přišla na více než 700 milionů korun bez DPH, byla zahájena v říjnu 2018. Jejím objednatelem bylo Ředitelství silnic a dálnic ČR, zhotovitelem pak firma Eurovia CS, a.s. Součástí jihovýchodního obchvatu jsou mimo jiné tři protihlukové stěny v celkové délce 1 819 metrů, čtyři mostní objekty či opěrná zeď o ploše 314 metrů čtverečních.
Vlastimil Langer
Zdroj: Zlínský kraj
Foto: MěÚ Otrokovice