Plavební dráha u moravní lávky je opět volná

08.10.2021 15:54

OTROKOVICE - Žluté bóje označující závadu v plavební dráze na řece Moravě v Otrokovicích jsou odstraněny. „Povodí Moravy jako správce vodního toku vyslalo do vody speciální plavidlo Jožin a moravní lávka je tak konečně bez naplavenin.

Již potřetí v tomto roce mohli lidé přecházející přes moravní lávku sledovat zajímavou akci v korytě řeky Moravy,“ uvedla tisková mluvčí otrokovické radnice Lenka Vaculová.
„Po jarním odstraňování tarasů z povodňových naplavenin, které provedli profesionální hasiči z HZS správy železnic s asistencí členů jednotky Sboru dobrovolných hasičů Otrokovice (JSDH) a zářijové samostatné akci členů JSDH Otrokovice, pokračovalo uvolnění plavební cesty a odstranění nových naplavenin akcí pracovníků podniku Povodí Moravy. Správce povodí, který před nedávnem převzal mimo jiné i správu vodní cesty a plavební dráhy, vyslal četu zkušených pracovníků vybavených speciálním plavidlem Jožin. Loď upravená pro odstraňování především menších kusů naplavenin v trase Baťova kanálu a u přehradních hrází si tentokrát poradila s vydatným soustem v podobě velkého pařezu bránícího plavbě pod lávkou i s několika stromy zachycenými na lávce,“ přiblížil vedoucí krizového oddělení městského úřadu Otrokovice Petr Zakopal

Po tomto zásahu mohly být odstraněny žluté bóje označující závadu v plavební dráze, která je nyní ve směru proti proudu opět volná. Poděkování za spolupráci patří chrabré posádce lodi Jožin i pracovníkům Povodí Moravy závodu Střední Morava, kteří se na akci podíleli.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Otrokovice