Plameny zničily na Zlínsku nákladní auto

24.04.2024 09:30

BOHUSLAVICE – Škodu za 750 tisíc korun způsobil v úterý 23. dubna požár nákladního automobilu v Bohuslavicích u Zlína. Krátce před polednem musel jeho řidič zastavit, neboť mu vozidlo začalo hořet.
„Muž stihl jen zavolat na tísňovou linku. Naštěstí vyvázl bez zranění. Po příjezdu jednotek hasičů na místo hlášeného požáru šlehaly z vozidla velké plameny, které pohltily téměř celou kabinu. Hasiči ihned zahájili hasební práce a požár během krátké chvíle uhasili. V době zásahu hasičů byl provoz na komunikaci zastaven. Poté byl usměrňován jedním jízdním pruhem,“ uvedla Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.
Velitel zásahu si na místo povolal vyšetřovatele hasičů. Ten předběžně vyčíslil škodu na 750 tisíc korun a jako příčinu vzniku požáru stanovil technickou závadu v motorové části vozidla.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje