Plameny zasáhly vzrostlé stromy v Janové

25.06.2022 08:35

JANOVÁ – K požáru lesa vyjížděli v pátek 24. června o půl třetí odpoledne profesionální hasiči do obce Janová na Vsetínsku. Nikdo nebyl zraněn, požár zasáhl vzrostlé stromy v okolí 150 metrů a zničil asi 1/3 hektaru zalesněného porostu. Škoda byla předběžně odhadnuta na 180 tisíc korun.
„V těžko dostupném terénu se požár rychle šířil. Hasiči ihned zahájili hasební práce. Požár měli pod kontrolou až krátce před čtvrtou hodinou odpolední. Poté prolévali skrytá ohniska. Před půl šestou vyhlásil velitel zásahu likvidaci požáru a hasiči se postupně začali vracet zpět na své základny,“ uvedla Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje
Na požářiště se dostavil také vyšetřovatel hasičů. Při ohledání zasaženého lesního porostu zjistil, že požár pravděpodobně vznikl rozděláním ohniště a jeho následným špatným uhašením. Ohniště poté vítr rozfoukal a způsobil lesní požár.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje