Plameny z hořící pergoly v Holešově zasáhly i střechu rodinného domu

17.01.2021 11:55

HOLEŠOV – Škodu v předběžné výši okolo 200 tisíc korun způsobil dnes v noci požár pergoly u rodinného domu v Holešově na Kroměřížsku. Nikdo nebyl zraněn, příčinou byla podle vyšetřovatele hasičů technická závada na elektrickém zařízení.

„V 3:20 hodin vyslal operační důstojník HZS kraje postupně několik jednotek hasičů k hlášenému požáru v Holešově. K události tak vyrazila technika profesionálů z Holešova a Kroměříže a cisterny dobrovolných hasičů z Holešova a Hulína,“ uvedl Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje. 

V době příjezdu na místo byla požárem zasažena pergola a plameny se šířily i na střechu přilehlého rodinného domku. Hasiči okamžitě nasadili několik útočných proudů na likvidaci požáru, ale také k zamezení jeho šíření. Z důvodu efektivního hasebního zásahu bylo nasazeno také speciální hasicí zařízení COBRA.

„Kvůli nalezení a dohašení všech skrytých ohnisek bylo nutné rozebrat také část střešní konstrukce domu. Celková likvidace požáru byla velitelem ohlášena v 5:46 hodin. Kvůli klimatickým podmínkám provedly jednotky provizorní zakrytí střechy plachtami a krátce před sedmou hodinou ranní se vrátily na své základny Na místě byla na dohlídku ponechána jednotka dobrovolných hasičů z Holešova, aby bylo vyloučeno další nebezpečí,“ sdělil mluvčí hasičů.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje