Plameny spálily zaparkovanou sanitku

05.04.2022 07:28

ŘETECHOV – Technická závada na převozní sanitce způsobila požár přístřešku v Řetechově na Zlínsku. Nikdo nebyl zraněn, škodu vyčíslil vyšetřovatel hasičů na 1,2 miliony korun

Čtyři jednotky hasičů v pondělí 4. dubna krátce po šesté hodině večerní do Luhačovic - Řetechova k hlášenému požáru dřevěného přístřešku, sloužícího jako parkovací místo pro auto.

„V době požáru stála pod přístřeškem převozní sanitka tovární značky VW Transporter. K likvidaci požáru hasiči použili dva hasební proudy vody. O hodinu později vyhlásil velitel zásahu likvidaci požáru. Poté se jednotky začaly vracet zpět na základny. Na místě do večerních hodin zůstali na dohlídku místní hasiči,“ uvedla Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.

Požárem byl zasažen celý přístřešek i pod ním zaparkovaná sanitka. Na likvidaci požáru se podíleli hasiči ze stanic Luhačovice a Uherský Brod a dobrovolné jednotky z Pozlovic a Řetechova.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje