Plameny pohltily střechu rodinného domu v Holešově

24.07.2022 12:23

HOLEŠOV - Od šesté hodiny ranní zasahovalo devět jednotek hasičů u rozsáhlého požáru dvougeneračního neobydleného rodinného domu v ulici Novosady v Holešově na Kroměřížsku. Velitel zásahu vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu. Nikdo nebyl zraněn, vyšetřovatel hasičů společně s Policií ČR zjišťuje příčinu vzniku požáru a výši škody. 
„Po příjezdu na místo hasiči ihned zahájili hasební práce, neboť v plamenech byla celá střecha a půdní prostory domu. K hašení použili čtyři hasební proudy vody. Zásah jim však komplikovaly náletové dřeviny, které hustě rostly okolo. Hasiči si tak motorovou pilou museli cestu k domu prořezat,“ informovala Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.
Pár minut po půl sedmé vyhlásil velitel zásahu lokalizaci požáru. Hasiči tak měli požár pod kontrolou. To nejhorší však stále měli před sebou. K likvidaci požáru použili i výškovou techniku, pomocí které se dostali blíž k hořící a nepřístupné střeše objektu.
„Při likvidaci požáru hasiči odtrhli střešní plech a postupně rozebírali konstrukci střechy, což bylo nutné především v její nejvíce zasažené části, která byla prohořená a nebyla tak únosná pro pochozí hašení. Po odkrytí střechy a sundání její konstrukce hasili hasiči hořící krovy a izolační papír. Poté pokračovali v rozebírání dalších částí střechy a dohašovali skrytá ohniska,“ popsala další průběh záchranných prací mluvčí hasičů.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje