Pietní akt v Rožnově připomněl 77. výročí osvobození města

05.05.2022 13:54

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Položením kytic u Památníku obětí válek uctilo vedení rožnovské radnice společně s některými členy zastupitelstva města a dalšími hosty oběti 2. světové války. Připomněli tak konec války ve městě.

„Ve čtvrtek 5. května proběhl u Památníku obětí válek v rožnovském městském parku vzpomínkový akt. Místostarostka Kristýna Kosová společně s dalšími členy zastupitelstva města a veřejností zde položili kytice a připomněli tak konec II. světové války v Rožnově. Ředitel městské knihovny Pavel Zají při zahájení pietního aktu přednesl úryvek z knihy 42 hodin Jak jsme prožívali osvobození Rožnovska v květnu 1945,“ informovala Petra Graclíková, tisková mluvčí rožnovské radnice.

Obce Hážovice a Tylovice byly osvobozeny 4. května odpoledne, osvobození Rožnova p. R. bylo dokončeno v ranních hodinách 6. května 1945.
Zdroj a foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm