Pátrací akce po třiasedmdesátiletém muži měla šťastný konec

16.08.2021 15:39

KROMĚŘÍŽSKO - Včera večer proběhla na Kroměřížsku pátrací akce po třiasedmdesátiletém muži ze Zdounek, který se nevrátil domů z pravidelné procházky se svým psem.
„Oznámení o zmizení seniora jsme na operačním středisku přijali v neděli 15. srpna večer krátce před devátou hodinou. Pohřešování nám oznámili rodinní příslušníci. Senior šel odpoledne o půl šesté jako obvykle venčit psa. Z pravidelných procházek se vracel vždy do hodiny. Tentokrát však ani po dvou hodinách domů nedorazil. Rodinní příslušníci se ho proto vydali hledat, ale neúspěšně. O pomoc se nakonec obrátili na policii,“ sdělila dnes policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
Následně se rozjela pátrací akce. Po muži několik hodin pátraly na tři desítky policistů a hasičů. Do hledání se zapojili také myslivci a dobrovolníci. Relace o pomoc při pátrání po pohřešovaném proběhla rovněž v místních rozhlasech obcí Zdounky, Šelešovice a Jarohněvice.
„Také díky poznatkům všímavých občanů jsme krátce před půlnocí seniora vypátrali u vlakové trati mezi obcemi Olšina, Šelešovice a Skržice. Muž byl mírně dezorientovaný, ale jinak v pořádku. Z preventivních důvodů ho však vyšetřili přivolaní záchranáři. Poté jsme ho předali rodině,“ dodala policejní mluvčí.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv SNZ