Park před otrokovickou poliklinikou bude patřit józe

18.06.2024 07:56

OTROKOVICE - Oslavit mezinárodní den jógy, užít si krásný den, zacvičit si i zrelaxovat bude možné již 21. června v parku před poliklinikou. Akce pod názvem Jóga v parku se koná pod záštitou starostky města Otrokovice Hany Večerkové.

„Mezinárodní den jógy byl stanoven předsedou Valného shromáždění OSN Samem Kutesom na 21. června s cílem zvýšit povědomí o mnoha výhodách cvičení jógy. Jóga tak získala od OSN oficiální podporu v oblasti globálního zdraví, harmonie a míru. Začala se také psát první kapitola každoročních oslav. V Otrokovicích se cvičení pod širým nebem v této souvislosti uskuteční již potřetí,“ uvedla Lenka Vaculová, tisková mluvčí městského úřadu.
„Loňský ročník se velmi vydařil. Jogíni i občané, kteří přišli jen ze zvědavosti, cvičili v parku pod širým nebem a v podvečertancovali při překrásné, řecké hudbě. Cítili jsme úžasnou atmosféru pohody a přátelství,“ zavzpomínala na loňský ročník Jógy v parku v Otrokovicích Lenka Vychodilová, organizátorka akce s tím, že výhodou celodenního otevřeného cvičení je, že si lidé mohou vyzkoušet, co jóga obnáší a jogíni, kteří již cvičí, mají zase možnost vyzkoušet si jógu s novými lektory a objevit třeba také nové druhy cvičení.

Jóga ale není jen cvičení. Jde o celkový pohled na svět s nadhledem, způsob relaxace a především celkový životní styl.
„Lidé, co chodí cvičit jógu, pracují na svém zdraví. Mají aktivní přístup k životu a nečekají na povel lékaře, aby začali se svým zdravím něco dělat. Pečují o sebe, udržují se ve formě. Vidím to na lidech v kurzech, kteří mi často hlásí, jak bez problémů procházejí preventivními prohlídkami u lékaře. Z toho mám vždy největší radost. Je to odměna za naši společnou práci,“ vyzdvihla Lenka Vychodilová, která je lektorkou Jógy krok za krokem a dodala, že jóga je vhodným cvičením pro všechny generace. „Není neobvyklé, že mám v kurzech i seniorky. To je dokonalým důkazem, že i v tomto věku může být člověk bystrý a čiperný,“ dodala organizátorka akce. 
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Městský úřad Otrokovice