Ovlivněn slivovicí řidič naboural do sloupu i vozidla v protisměru, přesto jel dál

22.02.2024 08:57

ZLÍN - S více než dvěma promile alkoholu, které mu kolovaly v organismu, se před polednem ve středu 21. února vydal na cestu centrem Zlína sedmadvacetiletý řidič vozidla Peugeot. S vozidlem však nezvládl držet se ve svém jízdním pruhu a při jízdě několikrát přejel do protisměru.
„Narazil přitom do sloupu veřejného osvětlení i do protijedoucího vozidla. To mu ale v jízdě nezabránilo a pokračoval dál. Zanedlouho mu byl jeho jízdní pruh opět malý, přejel do protisměru a na chodník. Jen shodou šťastných náhod se při jeho jízdě trvající asi deset kilometrů nikomu nic nestalo. Nakonec zastavil na parkovišti, odkud chtěl opět vyjet, ale zabránili mu v tom policisté prvosledové hlídky,“ informovala dnes Monika Kozumplíková, policejní mluvčí. 
Dechová zkouška u řidiče ukázala hodnotu 2,26 promile alkoholu, zkouška na přítomnost drog byla negativní. Muž policistům vysvětlil, že za jeho stavem stojí slivovice, kterou dopoledne popíjel. „Před příjezdem dopravních policistů si ještě stačil ve vozidle zdřímnout.
Škoda, kterou způsobil na vozidlech a sloupu veřejného osvětlení, činí předběžně devadesát tisíc korun. Dopravní policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali. Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí peněžitý trest, zákaz řízení a až tříletý trest odnětí svobody,“ dodala mluvčí.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje