Otrokovičtí zastupitelé schválili rozdělení dotací na činnost kulturních spolků

25.04.2021 07:40

OTROKOVICE – Členové Zastupitelstva města Otrokovice schválili rozdělení finančních prostředků otrokovickým kulturním spolkům na jejich činnost. Mezi pět žadatelů rozdělili 405 tisíc korun.
„Otrokovické zastupitelstvo schválilo v prosinci minulého roku Program pro poskytování dotací z rozpočtu města Otrokovice v oblasti kultury v roce 2021. Ve lhůtě stanovené pro podání žádostí se na město obrátilo pět kulturních spolků sídlících v Otrokovicích,“ sdělila tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Pastuszková.
„Požadovaná kritéria splnily všechny spolky, které si o dotaci zažádaly. Peníze tak na svou činnost získali fotografové, výtvarníci, historici, vojenští historici a ženský pěvecký sbor,“ uvedla Barbora Šopíková, vedoucí odboru školství a kultury, do jehož kompetence dotace spadají. Kritérii se rovněž zabývala komise školství a kultury.
„Všechny podpořené spolky se podílí na vytváření kulturního a společenského života v Otrokovicích, ostatně to je jedno z kritérií pro získání dotace. Již rok je kulturní dění kvůli koronavirové pandemii velmi utlumeno. A jelikož tato doba trvá tak dlouho, organizátoři kultury se přizpůsobili, a své akce konají v on-line prostředí. Nicméně osobní kontakt lidem schází a všichni se těšíme, jak se na některé z dalších akcí osobně potkáme. Kulturu chceme podporovat i v této neutěšené době,“ dodala starostka města Hana Večerková.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Otrokovice