Otrokovický SENIOR pořizuje nové bariatrické sprchovací lůžko i elektrické skútry

24.10.2021 13:41

OTROKOVICE - Kvalitní péče o klienty je prioritou v otrokovickém SENIORu, který poskytuje sociální služby osobám se sníženou soběstačností. Neustále proto obnovuje vybavení, díky němuž může poskytovat ty nejlepší služby. Aktuálně pořizuje nové bariatrické sprchovací lůžko a dva vícemístné elektrické skútry pro seniory.

„Bariatrické sprchovací lůžko je navrženo tak, aby naplňovalo specifické potřeby související s hygienou a bezpečností práce při práci s asistovaným sprchováním pro obézní osoby,“ uvedla tisková mluvčí otrokovické radnice Lenka Vaculová.
„Bohužel klientů s obezitou přibývá. Často to souvisí s omezením možností pohybu, doplňky stravy, kterou mají v rámci dietního režimu nastavenu. Nové bariatrické sprchovací lůžko je vhodné pro mnoho různých účelů kromě sprchování, například oblékání a ošetřování, možnosti jsou nekonečné. Výrazně to usnadní manipulaci s klientem, ale i celkovou péči o klienta,“ vyzdvihl Zdeněk Mikel, ředitel SENIORU. Lůžko bude umístěno v budově C, která je stavebně přizpůsobena pro speciální zařízení.
 „Lůžko má nejen vysokou nosnost, ale také větší rozměry. Proto může být použito pouze tam, kde jsou dostatečně široké průchody,“ dodal Zdeněk Mikel. Bariatrické sprchovací lůžko pro mytí a přepravu klientů má elektrický pohon zdvihu lůžka, sklopnou mycí plochu pro řádný odtok během používání a při dezinfekci a čištění lůžka. Sklopné bočnice umožňují snadnější přesun pacienta.

Další novinkou v SENIORu budou dva elektrické vícemístné skútry, které seniorům usnadní přepravu po městě. Využít je může i personál pro urychlení potřebných pochůzek. Variabilita pořizovaného skútrů umožňuje z jednoho ze sedadel udělat korbu pro přepravu drobného materiálu.
„Mnoho našich klientů je velmi šikovných, ale samotná chůze jim již činí problémy. Přesto by rádi vyrazili na procházku nebo k lékaři sami. Rozhodli jsme se jim vyjít vstříc a pořídit skútry. Navíc nebudou sloužit pouze seniorům, ale využijí je i naši pracovníci. O jejich vytížení nemám pochybnosti,“ zhodnotil ředitel SENIORu, jehož zřizovatelem je město Otrokovice.
„Plně podporujeme pořizování nového majetku, který slouží klientům a pomáhá zajišťovat nejlepší možnou péči. Cílem nás všech je, aby se lidé v otrokovických zařízeních cítili dobře,“ uzavřela starostka města Otrokovice Hana Večerková.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Otrokovice