Otrokovice vzpomínkou uctily Tomáše Baťu

12.07.2022 16:01

OTROKOVICE – Pietním aktem u pomníku Tomáše Bati v parku před Společenským domem vzpomněli dnes představitelé města 90 let od úmrtí významného podnikatele, obuvníka Tomáše Bati staršího.
„V 10 hodin se v parku před Společenským domem sešli představitelé města v čele se starostkou Hanou Večerkovou a dalšími hosty. Vzpomínka na Tomáše Baťu zazněla kromě starostky také od Pavla Veleva, ředitele Nadace Tomáše Bati a Víta Marka, autora projektu Ať žije Baťov. Svými písněmi zaujala přítomné i Anička Balajková, žákyně ZUŠ Otrokovice, kterou doprovodila paní učitelka Jana Lukášová. Pod vedením sbormistra Marka Obdržálka doplnily připravený program písně v podání Ženského pěveckého sboru Otrokovice, který následně vystoupil i při souvisejících akcích ve Zlíně,“ informovala Lenka Vaculová, otrokovická tisková mluvčí.
Soubor vzpomínkových aktů připomínajících odkaz Tomáše Bati naplánovaly Otrokovice společně se Zlínem. V podvečer výročí 11. července v 18 hodin se uskutečnila v parku Komenského Zlín vernisáž výstavy Nadace Tomáše Bati Buď prvním! Dnes následovaly vzpomínky v Otrokovicích a ve Zlíně na Lesním hřbitově. V Památníku Tomáše Bati ve Zlíně byla slavnostně zahájena výstava Padl náš první spolupracovník. Pohřeb Tomáše Bati a Jindřicha Broučka.
Ve středu 13. července budou v 17 hodin představeny znovu vydané unikátní dobové publikace ve Vile Tomáše Bati. Ve čtvrtek 14. července se v 15 hodin rozezní zvony v kostelech ve Zlíně a Otrokovicích u příležitosti výročí konání pohřbu Tomáše Bati a Jindřicha Broučka v roce 1932.
K pomníku v průmyslovém areálu Toma připomínajícímu zřícení letadla byly položeny květinové dary.

Zdroj a foto: Městský úřad Otrokovice