Otrokovice vzpomínkou uctí Tomáše Baťu staršího

10.07.2022 17:15

OTROKOVICE - V úterý 12. července uplyne 90 let od úmrtí významného podnikatele, obuvníka Tomáše Bati staršího. Pietní akt se vzhledem k lepší dostupnosti uskuteční netradičně u pomníku T. Bati v parku před Společenským domem. K pomníku v průmyslovém areálu Toma připomínajícímu zřícení letadla budou položeny květinové dary.
„V 10 hodin se v parku před Společenským domem sejdou představitelé města v čele se starostkou Hanou Večerkovou a dalšími hosty. Mimo jiné zazní vzpomínka na Tomáše Baťu také z úst Víta Marka, autora projektu Ať žije Baťov. Program doplní písně v podání Ženského pěveckého sboru Otrokovice,“ uvedla Lenka Vaculová, otrokovická tisková mluvčí. Soubor vzpomínkových aktů připomínajících odkaz Tomáše Bati naplánovaly Otrokovice společně se Zlínem.
V podvečer výročí 11. července v 18 hodin se uskuteční v parku Komenského Zlín vernisáž výstavy Nadace Tomáše Bati Buď prvním!. V úterý 12. července se první vzpomínka uskuteční v 10 hodin v parku před společenským domem v Otrokovicích. Následovat budou od 11 hodin komentované prohlídky a pietní akt na Lesním hřbitově ve Zlíně. V Památníku Tomáše Bati ve Zlíně bude v 17 hodin slavnostně zahájena výstava Padl náš první spolupracovník.  Pohřeb Tomáše Bati a Jindřicha Broučka. O den později 13. července budou v 17 hodin představeny znovuvydané unikátní dobové publikace ve vile Tomáše Bati.
Ve čtvrtek 14. července se v 15 hodin rozezní zvony v kostelech ve Zlíně a Otrokovicích u příležitosti výročí konání pohřbu Tomáše Bati a Jindřicha Broučka v roce 1932.

Zdroj a foto: Městský úřad Otrokovice