Otevřením nového Centrálního pavilonu oslaví 100. výročí založení KNTB

04.05.2022 16:09

ZLÍN - Nejvýznamnější investiční projekt Krajské nemocnice Tomáše Bati posledních desetiletí dospěl k zásadnímu kroku. Ve středu 4. května byla podepsána smlouva s dodavatelem projektové a realizační dokumentace pro výstavbu nového Centrálního pavilonu, který bude dominantou moderní KNTB ve Zlíně.
„Výstavba Centrálního pavilonu je pro modernizaci krajské nemocnice klíčová. Vzniknou důstojné prostory pro akutní interní obory a urgentní příjem, ale také budou vytvořeny prostory pro modernizaci dalších pavilonů,“ přiblížil investiční záměr Jan Hrdý, ředitel nemocnice.

„Po dokončení stavby bude KNTB disponovat novým moderním objektem, který nabídne zázemí interně, kardiologii a neurologii, urgentnímu příjmu a všem potřebným diagnostickým a zobrazovacím zařízením. Součástí objektu budou také ambulance a lůžková oddělení uvedených odborů, nové provozy lékárny, občerstvení atd. Počítáno je i s novým heliportem na střeše budovy,“ sdělila Renáta Večerková, tisková mluvčí nemocnice.
„Interna a kardiologie se přestěhují z objektu č. 25 a neurologie se přemístí ze svých stávajících pracovišť,“ doplnil ředitel KNTB.

Na vypracování projektové a realizační dokumentace se bude podílet sdružení dvou firem, a to DOMY spol. s r.o. a JIKA-CZ s.r.o. Dodavatel dokumentace byl vybrán ve veřejné zakázce.
„Součástí zakázky je v první fázi vypracování architektonické studie stavby a její napojení na stávající objekty. Dále vypracování projektové dokumentace pro územní rozhodnutí a stavební povolení a ve finálepříprava dokumentace pro výběr dodavatele a provádění stavby,“ upřesnil Martin Déva, člen představenstva pro oblast ekonomickou. Podle jeho slov realizací projektu KNTB odstraní významnou část interního investičního „dluhu“ nahromaděného v uplynulých desetiletích.

Částka za přípravu kompletní dokumentace překročí stamilionovou hranici. Hotovo by podle předpokladů mělo být zhruba do roka a půl. 

„Vzhledem ke stavebně technickému stavu budov je nezbytné, aby se výstavba nového pavilonu uskutečnila v co možná nejkratším termínu. Optimistickou vizí pak je, že bychom mohli za pět letotevřením nového Centrálního pavilonu oslavit 100. výročí založení KNTB,“ uzavřel ředitel KNTB Jan Hrdý.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně