Otevírají se turistická informační centra a turistické cíle ve Zlínském kraji

10.05.2021 12:44

VÝCHODNÍ MORAVA – Rozvolnění protiepidemiologických opatření je dobrou zprávou pro návštěvníky turistických cílů. Od pondělí 10. května mohou přivítat své zákazníky turistická informační centra, lidé mohou zamířit do muzeí, galerií, do hradů a zámků, ikdyž stále ještě s částečně omezujícími opatřeními.
„Hned v pondělí 10. května se lidé mohou vydat do areálu Živá voda v Modré u Velehradu. Při dodržení protipandemických opatření budou přístupné jak venkovní, tak vnitřní prostory – rozkvetlá jarní zahrada, podvodní tunel i okruh kolem výběhu praturů, kde můžete obdivovat i nový přírůstek stádečka - nedávno narozené telátko. Sousední areál Archeoskanzenu bude otevřen od úterý 11. května, zatím jen venkovní prostory,“ uvedla Zuzana Vojtová, ředitelka CCRVM.
Dnes se otevírají se také expozice Slováckého muzea a Hvězdárna Vsetín, ale další muzea a objekty, tj. Muzeum Jihovýchodní Moravy, Muzeum Kroměřížska, Muzeum regionu Valašsko i Krajská galerie výtvarného umění přivítají letošní první návštěvníky v úterý 11. května. 
„Vyrazit můžete také na hrad Buchlov či zříceniny hradů Lukova a Cimburka, od středy 12. 5. také na hrad Brumov. Aktuální omezení se projevují mj. v omezené nabídce prohlídkových okruhů. Vyloučeny jsou skupinové prohlídky a prohlídky interiérů, kde se na malém prostoru může nahromadit více osob. Proto např. hrad Buchlov nabízí pouze prohlídku I. a II. hradního nádvoří, zámek Buchlovice nabízí aktuálně prohlídku skvostného zámeckého parku. Také Letecké muzeum v Kunovicích je otevřeno, ale nejsou zpřístupněny interiéry vystavených strojů,“ informovala Iveta Mahdalová z CCRVM.
Kroměřížský Arcibiskupský zámek aktuálně nabízí možnost prohlídky Podzámecké zahrady, otevřeny jsou i exteriéry Květné zahrady.
Také oblíbené Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm má zatím zpřístupněny jen exteriéry. I tak areály muzea nabízejí zajímavou vycházku doplněnou novinkou, kterou jsou QR kódy na jednotlivých objektech. Takto je možné načíst do mobilního telefonu detailní informace, např. historické fotky, kresby, plány, pohlednice.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: CCRVM
Pod foto: Živá voda v Modrré u Velehradu, zámek Buchlovice.