Osobností sociální oblasti je Iva Škabrahová

16.09.2021 15:28

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Město Rožnov pod Radhoštěm má za sebou Dny sociálních služeb a také letos ocenilo osobnost sociální oblasti. U příležitosti Jarmark neziskových organizací v sociální oblasti 2021 si ocenění převzala Iva Škabrahová.
„Paní Škabrahové bych rád poděkoval za práci v sociálních službách, kterou odvádí již přes 10 let. Za její optimismus, proklientský přístup a také odvahu a energii řešit složité situace, se kterými se často potkává. Rád bych také vyslovil velký obdiv a dík všem, kteří v dané oblasti pracují a jsou připraveni podat pomocnou ruku potřebným lidem,“ uvedl místostarosta Jan Kučera.
„V sociálních službách působí Iva Škabrahová od roku 2011. Začala jako pečovatelka a od roku 2019 je koordinátorkou největší terénní sociální služby v mikroregionu Rožnovsko – Pečovatelská služba Rožnov pod Radhoštěm. Původně se chtěla stát zdravotní sestrou, což jí ale kvůli životním okolnostem nevyšlo, a tak pracovala dlouhá léta v administrativě. Její sen pracovat s lidmi a pro lidi ji ale stále volal. Podala proto výpověď v práci a absolvovala Kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách. Když se následně rozhodovala, do které sociální služby jít, zvítězila Pečovatelská služba Rožnov pod Radhoštěm,“ sdělila tisková mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm